GeoGebra je interaktivním nástrojem pro studenty

Díky výpočetní technice a internetu můžete v rámci matematiky využívat přemíru nejrůznějších aplikací, které Vám usnadní realizaci výpočtů. Pokud se aktuálně zaměřujete na geometrii, analýzu a algebru, potom vsaďte na interaktivní řešení. Využijte počítačový program GeoGebra. Ten je oblíbený nejenom mezi studenty, ale také u kantorů.

Tento software vznikl v roce 2001 a stojí za ním člověk se jménem Markus Hohenwarter, k němuž se postupem času přidali další open-source vývojáři. Je třeba zmínit, že GeoGebra je bezplatným interaktivním nástrojem. V poslední době se ze stolních počítačů rozšířil také do mobilních telefonů s operačními systémy Android a iOS. Vedle systémů Windows a MacOS podporuje i Linux a ChromeOS.

Co nabízí program GeoGebra?

Využívat můžete hned několika aplikací podle toho, co potřebujete v rámci geometrie počítat a k jakým výsledkům se chcete dopracovat. Balíček pro geometrii, statistiku, algebru a pravděpodobnost má jméno GeoGebra Klasik. Kromě toho si můžete stáhnout také software pro 3D grafy, CAS kalkulačku nebo grafický kalkulátor.

Tato aplikace cílí především na jednoduchost celého prostředí. Všechny výše uvedená odvětví jsou mezi sebou náležitě propojena a slouží pro tvorbu dynamických projektů. Právě s pomocí těchto interaktivních pomůcek můžete hromadu věcí vyřešit, ale také vytvořit poměrně přehledné výukové materiály.

Bezplatný software pro matematiky

Jak už padla zmínka v tomto článku, program GeoGebra je bezplatný a lze jej tedy označit slovíčkem Free. Spadá do kategorie open-source softwaru. I díky tomu jej využívají miliony lidí po celém světě, a navíc v různých jazycích. Aplikace GeoGebra se mimo jiné pyšní spoustou významných ocenění, ať už je to NTLC Award, Tech Award, SourceForge.net Community Choice Awards nebo Learnie Award.

Pokud přijdete na chuť právě mobilní verzi tohoto programu, potom lze jistě doporučit i mnohé další, které budou rozvíjet Vaše matematické dovednosti a budete je mít neustále při sobě. Za zmínku stojí například aplikace Mathman, o které si můžete přečíst v jiném článku.

Publikováno: 14. 10. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: JanForbes

Tagy: aplikace | aplikace GeoGebra | GeoGebra | GeoGebra Klasik