Samsung Galaxy S22 FE: Přichází nový král střední třídy?

S22 Fe

Displej: AMOLED 120 Hz

Samsung si pro model S22 FE evidentně šetří AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. A to je dobře! Proč? Protože to slibuje parádní podívanou, ať už budete hrát hry, nebo jen tak scrollovat feed na Instagramu. V první řadě AMOLED technologie zaručuje syté barvy, hlubokou černou a skvělý kontrast. To oceníte hlavně při sledování filmů a videí.

Obnovovací frekvence 120 Hz pak zajišťuje neuvěřitelně plynulý obraz. Všechno se hýbe tak nějak přirozeněji a svižněji. Oproti klasickým 60 Hz displejům je to opravdu znát a věřte, že se k nižší frekvenci nebudete chtít vracet.

Zatím sice neznáme přesnou velikost displeje, ale předpokládá se, že se bude pohybovat okolo 6,4 palců. To je ideální kompromis mezi kompaktností a dostatečnou plochou pro pohodlné používání. Pokud se vám tedy líbí to, co o displeji Samsungu Galaxy S22 FE zatím víme, tak se rozhodně máte na co těšit!

Procesor: Exynos 2300 / Snapdragon 8 Gen 2

Samsung Galaxy S22 FE by měl být vybaven procesorem Exynos 2300 nebo Snapdragonem 8 Gen 2, v závislosti na trhu. Exynos 2300 je vlastní procesor Samsungu, zatímco Snapdragon 8 Gen 2 je vlajková loď od Qualcommu.

Oba procesory jsou postaveny na 4nm technologii a slibují špičkový výkon a energetickou účinnost. Exynos 2300 by měl mít jádro ARM Cortex-X3 s taktem až 3,09 GHz, zatímco Snapdragon 8 Gen 2 by měl mít jádro Kryo Prime s taktem až 3,2 GHz.

Oba procesory by měly poskytovat dostatek výkonu pro hraní her, multitasking a další náročné úkoly. Výběr mezi Exynosem 2300 a Snapdragonem 8 Gen 2 bude záviset na dostupnosti a preferencích na daném trhu.

Operační systém: Android 13

Samsung Galaxy S22 FE přichází s nejnovějším operačním systémem od Googlu – Androidem 13. Ten je doplněn o uživatelské rozhraní One UI 5 od Samsungu, které přináší řadu vylepšení a nových funkcí. Uživatelé se mohou těšit na plynulejší a intuitivnější ovládání, vylepšené možnosti personalizace a také na pokročilé funkce pro ochranu soukromí.

One UI 5 na Androidu 13 přináší do Galaxy S22 FE vylepšené widgety, které jsou přehlednější a nabízejí více informací. Uživatelé si také mohou přizpůsobit vzhled domovské obrazovky pomocí barevných palet a motivů. Vylepšena byla i práce s více aplikacemi najednou. Nechybí ani vylepšené funkce fotoaparátu a galerie.

Samsung se v One UI 5 zaměřil také na bezpečnost a soukromí. Uživatelé mají k dispozici nové nástroje pro kontrolu a správu oprávnění aplikací. Nechybí ani funkce Bezpečnostní panel, která poskytuje přehled o stavu zabezpečení zařízení. Díky Androidu 13 a One UI 5 je Galaxy S22 FE chytrý telefon, který nabízí nejen skvělý výkon, ale také intuitivní a bezpečné uživatelské prostředí.

Fotoaparáty: Hlavní 50 Mpx

Samsung Galaxy S22 FE slibuje vzrušující fotografické možnosti s hlavním 50Mpx fotoaparátem. Ten by měl nabídnout detailní snímky s věrnými barvami i za zhoršených světelných podmínek. Technologie Tetra-pixel slibuje slučování pixelů pro lepší zachycení světla, což oceníte zejména při focení v noci. Snímač by měl být větší než u předchůdce, Galaxy S21 FE, což by se mělo projevit na celkové kvalitě fotografií. Očekává se také vylepšená optická stabilizace obrazu pro ostré snímky i při pohybu. Samsung pravděpodobně vsadí na osvědčené softwarové funkce, jako je Single Take a režim Portrét s vylepšeným efektem bokeh. Fanoušci mobilní fotografie se tak můžou těšit na telefon, který jim umožní zachytit důležité momenty v perfektní kvalitě.

Ultraširokoúhlý fotoaparát

U Samsungu Galaxy S22 FE se očekává, že ultraširokoúhlý fotoaparát bude patřit mezi jeho silné stránky. I když přesné specifikace ještě nejsou oficiálně potvrzené, úniky informací a spekulace naznačují, že by mohl mít rozlišení 12 megapixelů a zorné pole 123 stupňů. To by uživatelům umožnilo zachytit širší záběry krajiny, architektury nebo skupinových fotek.

Očekává se, že ultraširokoúhlý fotoaparát bude vybavený také automatickým ostřením, což je funkce, která není u všech ultraširokoúhlých fotoaparátů na trhu samozřejmostí. Díky automatickému ostření budou snímky pořízené tímto fotoaparátem ostřejší a detailnější.

Samsung Galaxy S22 FE by se měl dále pyšnit vylepšeným softwarem pro zpracování obrazu, který by měl přinést ještě lepší výsledky při fotografování v noci a za zhoršených světelných podmínek. To by znamenalo, že i snímky pořízené ultraširokoúhlým fotoaparátem v noci by měly být jasnější a detailnější.

Teleobjektiv s optickým zoomem

Samsung Galaxy S22 FE, o kterém se v kuloárech mluví už delší dobu, by mohl přinést zajímavou novinku v oblasti mobilní fotografie – teleobjektiv s optickým zoomem. Zatímco předchozí modely řady FE (Fan Edition) se zaměřovaly spíše na dostupnost a nabízely základní sestavu fotoaparátů, S22 FE by mohl cílit výš a oslovit i náročnější uživatele.

Optický zoom je v mobilních telefonech stále poměrně vzácný a umožňuje přiblížit fotografovaný objekt bez ztráty detailů, na rozdíl od digitálního zoomu, který obraz pouze zvětšuje a zhoršuje jeho kvalitu. Pro S22 FE se spekuluje o teleobjektivu s 3x optickým zoomem, což by byl značný pokrok oproti předchůdcům.

Takový fotoaparát by otevíral nové možnosti pro kreativní focení a umožnil by zachytit detaily i ze vzdálenějších objektů. Ať už se jedná o fotografování architektury, krajiny nebo třeba sportovních akcí, teleobjektiv s optickým zoomem by byl vítaným doplňkem výbavy telefonu.

Zatím ale není jasné, zda se teleobjektiv s optickým zoomem na S22 FE skutečně objeví. Samsung o svých plánech mlčí a oficiální představení telefonu se očekává až později. Do té doby nezbývá než sledovat unikající informace a doufat, že se tato funkce na finální verzi telefonu skutečně objeví.

Selfie kamera: 10 Mpx

S22 FE se pyšní přední selfie kamerou s rozlišením 10 Mpx. To je pro milovníky selfíček a videohovorů skvělá zpráva. Snímač s technologií Dual Pixel zaručuje ostré a jasné snímky i za zhoršených světelných podmínek. Už žádné rozmazané selfie! Videa natočená přední kamerou jsou plynulá a detailní, a to až v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. Ať už natáčíte vlog, nebo voláte s rodinou, S22 FE vám poskytne obraz, na který se budete rádi dívat. Kromě vysokého rozlišení nabízí selfie kamera S22 FE i řadu softwarových funkcí, které vám pomohou k dokonalým snímkům. Zkuste třeba režim Portrét s bokeh efektem pro profesionálně vypadající selfie, nebo využijte širokoúhlý záběr pro skupinové fotky s přáteli.

Baterie a nabíjení

Očekává se, že Samsung Galaxy S22 FE bude vybaven baterií s kapacitou kolem 4500 mAh, což je standardní hodnota pro telefony této třídy. S touto kapacitou by telefon měl bez problémů zvládnout celý den běžného používání. Pokud jde o nabíjení, předpokládá se, že S22 FE nabídne rychlé kabelové nabíjení s výkonem minimálně 25 W, a pravděpodobně i bezdrátové nabíjení. Rychlost bezdrátového nabíjení je zatím neznámá, ale je možné, že bude srovnatelná s ostatními modely řady S22.

Důležitým faktorem pro výdrž baterie bude samozřejmě i optimalizace softwaru a energetická účinnost použitého procesoru. Samsung je známý svými dobře optimalizovanými telefony, takže se dá očekávat, že i S22 FE nabídne v tomto ohledu solidní výkon.

Přesné specifikace baterie a nabíjení budou známy až po oficiálním představení telefonu.

Odolnost: IP68

Samsung Galaxy S22 FE s certifikací IP68 je odolný proti vodě a prachu. To znamená, že telefon vydrží ponoření do vody o hloubce až 1,5 metru po dobu až 30 minut. Můžete si tak být jisti, že váš telefon přežije náhodné pády do vody, déšť nebo polití. Je však důležité si uvědomit, že odolnost proti vodě není trvalá a může se časem snižovat. Vyvarujte se proto vystavování telefonu slané vodě, vodě o vysoké teplotě nebo tlaku a agresivním chemikáliím. Pokud telefon namočíte, důkladně ho osušte. I přes vysokou odolnost je důležité s telefonem zacházet opatrně a nevystavovat ho zbytečným rizikům.

Připojení: 5G, Wi-Fi 6E

Samsung Galaxy S22 FE slibuje bleskurychlé připojení k internetu ať už jste kdekoli. Díky podpoře sítí 5. generace (5G) si užijete super rychlé stahování a streamování bez sekání. Představte si, že stahujete filmy během pár sekund nebo hrajete online hry bez sebemenšího lagu. To je realita s 5G a Galaxy S22 FE.

A co když jste doma nebo v kanceláři? Žádný problém! S22 FE podporuje také nejnovější standard Wi-Fi 6E. Tenhle pokročilý standard nabízí ještě vyšší rychlosti než běžné Wi-Fi 6 a zároveň zvládá mnohem více připojených zařízení bez ztráty stability. Takže ať už streamujete filmy ve 4K, hrajete online hry nebo pracujete z domova, Galaxy S22 FE vám zajistí to nejrychlejší a nejstabilnější připojení.

Dostupnost a cena v Česku

Samsung Galaxy S22 FE zatím nebyl oficiálně představen, a proto není v současné době v České republice dostupný. Společnost Samsung dosud neoznámila žádné plány na uvedení tohoto modelu na trh.

Datum vydání, dostupnost a cena Samsungu Galaxy S22 FE v České republice zůstávají neznámé. Některé spekulace naznačují, že Samsung se rozhodl řadu FE (Fan Edition) ukončit a Galaxy S21 FE byl posledním modelem této řady.

Doporučujeme sledovat oficiální webové stránky Samsungu a důvěryhodné technologické weby, kde budou zveřejněny aktuální informace o dostupnosti a ceně Samsungu Galaxy S22 FE, jakmile budou k dispozici.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: JanForbes

Tagy: s22 fe | model mobilního telefonu