BeReal: Sociální síť bez filtrů, nebo další past?

Bereal

Co je BeReal?

BeReal je sociální síť, která se snaží o autentičnost. Aplikace jednou denně v náhodný čas odešle všem uživatelům notifikaci "Je čas na BeReal". Uživatelé mají poté 2 minuty na to, aby vyfotili, co právě dělají, a sdíleli to se svými přáteli. BeReal pořizuje fotku jak předním, tak zadním fotoaparátem, takže přátelé vidí, co uživatel dělá, i kde se nachází. Cílem aplikace je ukázat realitu každodenního života, bez filtrů a retuší.

Jak BeReal funguje?

BeReal je sociální síť, která se snaží o autentičnost. Aplikace jednou denně, v náhodný čas, vyzve všechny uživatele, aby do dvou minut sdíleli fotku toho, co právě dělají. Zajímavostí je, že BeReal aktivuje přední i zadní fotoaparát současně, takže uživatelé vidí jak fotku, tak i prostředí, ve kterém fotka vznikla. Cílem je ukázat přátelům a rodině, jak ve skutečnosti vypadá váš den, bez filtrů a zdlouhavého upravování.

Proč je BeReal populární?

BeReal si získal oblibu hlavně mezi mladými lidmi díky své autentičnosti. Na rozdíl od ostatních platforem, kde se sdílí hlavně upravené a filtrované fotky, BeReal uživatele vyzývá k zachycení momentky z jejich běžného života, a to v náhodný čas. To omezuje možnost pózování a vytváření falešného obrazu o sobě. Navíc, BeReal neobsahuje žádné filtry ani nástroje pro úpravu fotek, čímž dále podporuje přirozenost a spontánnost. Uživatelé oceňují i fakt, že BeReal jim umožňuje nahlédnout do běžného života svých přátel a vidět je takové, jací doopravdy jsou.

Kritika BeRealu

Be

Budoucnost BeRealu

BeReal si získal oblibu díky své autentičnosti a boji proti nereálným standardům krásy, které často vídáme na jiných sociálních sítích. Aplikace ale čelí výzvám. Udržet si stávající uživatele a přilákat nové je v silně konkurenčním prostředí těžké. BeReal experimentuje s novými funkcemi, jako BeReal Now, aby zvýšil interakci. Úspěch těchto funkcí a schopnost BeRealu přizpůsobit se měnícím se preferencím uživatelů rozhodnou o jeho budoucnosti. Důležité bude i to, zda si udrží svou autenticitu, která ho odlišuje od ostatních platforem.

Publikováno: 04. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: JanForbes

Tagy: bereal